"Do Barda po zdrowie i radość..."

IMG 0323Troska o zdrowie uczniów oraz chęć niesienia im radości spowodowała, że 46 dzieci, ze Szkoły Podstawowej  im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach, mogło oderwać się od codziennej rzeczywistości, by zawitać w Bardzie na turnusie profilaktyczno – zdrowotnym. 28lutego 2013r. uczniowie klas: I – III wraz z opiekunami, przyjechali do Domu Wczasów Dziecięcych, by wspólnie uczyć się, bawić i korzystać z dobrodziejstw górskiego klimatu. Przez 10 dni mieszkali w przytulnych pokoikach z łazienkami. Oprócz zajęć lekcyjnych, mieli zapewnione liczne atrakcje: naukę tańców, zajęcia artystyczne w pracowni plastycznej – malowanie odlewów gipsowych, konkursy, podchody, karaoke, turnieje wiedzy ekologicznej, a także wycieczki: • do Bazyliki Mniejszej oraz ruchomej szopki, • do ruin zamku, Kamienia Brygidy oraz Cudownego Źródełka w Górach Bardzkich, • na Wzgórze Różańcowe, Podczas całodziennej wycieczki autokarowej po Ziemi Kłodzkiej uczniowie zwiedzali skansen „ Na szlaku ginących zawodów”, w którym samodzielnie toczyli gliniane naczynia. W Polanicy Zdrój degustowali wodę mineralną, a w Kłodzku zwiedzali muzeum. Ogromną atrakcją było karmienie zwierzątek w „ Mini – Zoo”. W czasie trwania turnusu dzieci przyjmowały dwa razy dziennie propolis z miodem, co miało przyczynić się do oczyszczenia ich organizmu z ołowiu.      Na zakończenie turnusu każde dziecko obdarowane zostało prezentami i dyplomem. W czasie „ Białej Szkoły” dzieci mogły nauczyć się w inny sposób żyć i współdziałać w grupie rówieśniczej. Było to dla nich nowe, ważne doświadczenie. W dowód wdzięczności uczniowie przygotowali na pożegnanie piękne laurki, które wręczyli pracownikom i wychowawcom DWD w Bardzie.     Pobyt uczniów był w części sponsorowany przez Fundację na Rzecz Dzieci Zagłębia Miedziowego".

A tak dzieci opisują w formie poetyckiej swoje wrażenia z pobytu:

Dzień 28.02.2013 roku to data wyjątkowa

Gdyż zaczęła się dla nas przygoda całkiem nowa

Przyjechaliśmy na Białą Szkołę, pełni radości i oczekiwań

Do miejscowości, co Bardo się nazywa.

Jest to piękna urocza mieścina,

A w niej panuje wspaniały klimat.

Dom Wczasów Dziecięcych to wielka rezydencja

Żółta jak słońce, do uśmiechu i zabawy zachęca.

Każdy tu swój pokój ma

I codziennie o niego dba.

Panie kucharki smacznie gotują

I podwieczorki wspaniałe serwują.

A nasze Panie wytchnąć nam nie dają

I o edukacji nie zapominają.

Choć zima nie chce jeszcze stąd odejść

Propolis z miodem łykamy na zdrowie.

Pieniądze chętnie wydawać chcemy,

Żadnego sklepu pominąć nie możemy.

Codzienne wycieczki kondycję naszą poprawiają

I o regionie wiedzę wzbogacają.

uczniowie klas I-III

Jesteś tutaj: Home Rok szkolny 2012-2013 "Do Barda po zdrowie i radość..."