Szkolenie dla nauczycieli „Problem narkomanii w środowisku szkolnym”

Odbyło się w 18 października w Szkole Podstawowej w Siedlcach. Uczestniczyła w nim również liczna grupa nauczycieli ze szkoły w Krzeczynie. Łącznie 22 osoby. Zajęcia prowadził przedstawiciel PeDaGo z Krakowa. Wykładowi towarzyszyła wizualizacja, co umożliwiło zebranym konfrontację wiedzy teoretycznej z obrazem . Problem narkomanii  w szkołach podstawowych występuje sporadycznie i raczej w tych dużych, miejskich. W placówkach wiejskich, odizolowanych od dużych skupisk uczniów, ryzyko wystąpienia zjawiska jest minimalne chociażby z uwagi na ograniczony kontakt z dealerami. Nie znaczy to oczywiście, że nie należy być czujnym. Temu właśnie służył wykład. Zebrani zdobyli wiedzę na temat środków odurzających, ich działania i typowych objawów. W dyskusji wymieniono poglądy i opinie na temat przeciwdziałania narkomanii. Każdy uczestnik otrzymał certyfikat uczestnictwa w szkoleniu, szkoły -materiały edukacyjne.

Jesteś tutaj: Home Rok szkolny 2012-2013 Szkolenie dla nauczycieli „Problem narkomanii w środowisku szkolnym”